Návod k údržbě

Před použitím výrobku věnujte prosím pozornost následujícímu návodu na údržbu produktů z přírodního kamene. Správná péče je klíčem k dlouhé životnosti Vašeho kamenného umyvadla nebo vany.

Údržbě kamenných produktů je nutné věnovat zvýšenou pozornost, protože kvůli porézním vlastnostem kamene jsou citlivé na tekutiny absorbované povrchem.

 

Při čištění vany, umyvadla nebo pracovní desky je třeba postupovat opatrně. Mramor je přírodní materiál a složitá a mírně porézní struktura tohoto kamene znamená, že při nesprávné údržbě hrozí odštípnutí, zmatnění nebo zašpinění některými čisticími prostředky či technikami. Abyste zajistili dlouhou životnost vašeho produktu:

  Měli byste se vyhnout čisticím prostředkům, které nejsou speciálně navrženy pro mramor nebo doporučeny profesionály. Aby byl váš mramor čistý a vypadal co nejlépe, používejte jednou nebo dvakrát týdně mýdlovou vodu a bezbarvou a neabrazivní utěrku či hadřík.

   Důsledně se vyhněte použití jakýchkoli abrazivních prostředků (čistící prášky, kovové kartáče, drátěnky atd.), které by mohly povrch poškrábat nebo odřít. Při čištění používejte pouze mírný tlak a nikdy povrch nedrhněte. Po čištění vždy povrch otřete do sucha.

    K čištění mramoru byste nikdy neměli používat bělidlo, jedlou sodu, peroxid vodíku, ocet nebo jakékoli čistící prostředky s obsahem kyseliny, čpavku, brusné čistící prostředky a materiály, čistící prostředky na bázi pasty, alkohol, citrón nebo čisticí prostředky na čištění oken.

     Doporučujeme vysušit povrch po každém mytí, aby na povrchu produktu nestála voda. Předejdete tím riziku vzniku skvrn od vody.

      Pokud se na povrch kamene něco rozlije, snažte se tekutinu okamžitě osušit před tím, než povrch nasákne – zvláště pokud tekutina obsahuje alkohol nebo je kyselá, může nenávratně zanechat skvrny.

       Chraňte povrch svého umyvadla či vany pravidelnou aplikací ochranné těsnící vrstvy.  Prostředek na obnovu ochranné těsnící vrstvy naleznete ve svém obchodu pro kutily. Při aplikaci se držte pokynů výrobce. Impregnaci doporučujeme používat minimálně jednou ročně.

       Návod ke stažení